Nowa książka o Kresach

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy przedstawić publikację Małego Wydawnictwa: „Przemilczane ludobójstwo na Kresach” ks. Tadeusza ISAKOWICZA-ZALESKIEGO. Książka w miękkiej oprawie liczy 170 stron plus kolorowa wkładka ze zdjęciami.

zaleski-okladka

Marek Łoś

małe wydawnictwo
ul. Wróblowicka 36A
30-698 Kraków

tel. (12) 654-99-85
kom. 0-501-385-439
www.malewydawnictwo.pl
e-mail: info@malewydawnictwo.pl

Tytuł: Przemilczane ludobójstwo na Kresach, autor: Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Czy zastanawiali się Państwo jak ważna w naszym życiu; i w życiu całego społeczeństwa; jest prawda? Prawda o trudnej historii Polski, o skomplikowanych relacjach z naszymi sąsiadami i o tym, co wolałoby się zapomnieć;

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nie boi się mówić prawdy. Dlatego powstała ta książka: zapis wydarzeń, które miały miejsce na początku lat 40. ubiegłego wieku na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich. Tragedię, która rozegrała się niejako na uboczu II Wojny Światowej, przez długi czas żyła tylko w pamięci jej świadków i ich rodzin. Dziś, kiedy nadszedł czas rozliczania się z przeszłością, nie wolno nam milczeć o tym, co było udziałem wielu polskich obywateli.

O tym, iż rzeź wołyńska wciąż pozostaje niezabliźnioną raną świadczy odzew, z jakim spotkały się felietony ks. Isakowicza-Zalekiego publikowane w Gazecie Polskiej. One były zaczątkiem Przemilczanego ludobójstwa na Kresach. Poza artykułami publikacja zawiera opracowania na temat zagłady wsi Korościatyn, koło Monasterzysk – skąd pochodzili dziadkowie autora, oraz mordów dokonanych na Ormianach i Polakach w Kutach nad Czeremoszem. Pewnym uzupełnieniem są wypowiedzi prof. Ryszarda Szawłowskiego i Ewy Siemaszko, która wraz z ojcem Władysławem od lat zajmuje się historią Wołynia.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z książką ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Jednocześnie obiecujemy, iż małe wydawnictwo nie porzuca Kresów, a więc proszę oczekiwać kolejnych publikacji.

Marek Łoś

ARCHIWUM

Komentowanie jest wyłączone.